Provozovatelé populárních čínských aplikací zavádějí vlastní platební služby

Od začátku roku 2021 došlo na třetím čínském platebním trhu k tomu, že do odvětví vstoupilo mnoho provozovatelů populárních aplikací s enormními toky uživatelů.

V polovině ledna spustila Douyin, čínská verze populární krátké video aplikace TikTok, Douyin Pay pro platby v aplikaci a Pinduoduo, interaktivní platformu pro elektronický obchod v Číně, také požádala o svou ochrannou známku Pinduoduo Pay.

Kromě nich také Kuaishou, další přední aplikace pro krátké video, a Bilibili, populární platforma pro sdílení krátkých videí, zvýšily v letošním roce úsilí v platebním sektoru třetích stran.

Analytici věří, že tito internetoví giganti využívající své uživatelské toky k vytváření vlastních platebních systémů představují trend budoucnosti, který by měl nejen posílit monetizaci uživatelských toků, ale také eskalovat konkurenci v sektoru plateb třetích stran.

V současné době Douyin Pay podporuje platební služby spojené s bankovními kartami deseti bank včetně Bank of China, China Construction Bank a Agricultural Bank of China, kromě Alipay a Wechat Pay, které jsou již v aplikaci jako platební možnosti implementovány.

Před zavedením Douyin Pay získala mateřská společnost Douyin ByteDance internetovou platební společnost s názvem Wuhan Hezhong Epro Technology Co., Ltd. za účelem získání platební licence třetí strany.

Wang Pengbo, hlavní finanční analytik společnosti Analysys, poskytovatele internetových řešení založených na velkých datech v Číně, uvedl, že platební služby by mohly pomoci více internetovým podnikům rozšířit jejich obchodní vazby a vyvinout nové hnací síly růstu a vyhradit si informace o transakcích a klientech k udržení toků uživatelů.

Společnost Douyin se přesunula k používání platební služby jako kanálu ke zpeněžení toků uživatelů, mimo jiné prostřednictvím živého elektronického obchodování a živého nakupování, uvedl Wang a dodal, že propojení platebních a nákupních aktivit uživatelů rozhodně vytvoří obrovský obchodní potenciál.

Přítomnost internetových gigantů však také naznačila tvrdší konkurenci v sektoru plateb třetích stran.

Po mnoho let se Alipay a Wechat Pay zabývají sektorem mobilních plateb, což má za následek současný duopol. Statistiky TF Securities ukázaly, že Alipay a Tenpay, základní poskytovatel technologické podpory Wechat Pay, obsadily na konci roku 2019 na čínském trhu mobilních plateb 54,93 procenta a 38,98 procenta akcií.

Pro nové hráče na trhu uběhla zatím jen krátká doba, aby získaly větší velký podíl na trhu na úkor Alipay a Wechat Pay, ale v subsektorech, na které se specializují, by jejich nedávný vstup mohl být začátkem změny pro celý sektor, dodal Wang.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *