Používání mobilních plateb v Číně stále roste

Počet mobilních plateb v Číně stále roste. Stále více zákazníků se přizpůsobuje populární technologii, ukázal nejnovější průzkum China UnionPay.

V roce 2020 uvedlo 98 procent ze 65 000 dotázaných jako nejběžněji používaný kanál mobilní platby, což je nárůst o 5 procentních bodů oproti předchozímu roku, podle zprávy, kterou společně zveřejnila China UnionPay a 17 komerčních bank a platebních institucí.

Podíl uživatelů plateb QR kódem dosáhl 85 procent, což je nárůst o 6 procentních bodů oproti předchozímu roku, ukázala zpráva.

Vlivem epidemie vzniklo více scénářů plateb online. Zpráva z průzkumu ukázala, že 30 procent respondentů často používá tzv. livestream shopping.

Mezitím malé kamenné obchody, jako jsou prodejci a prodejny ovoce, zvýšily integraci online a offline plateb, což jim během epidemie přineslo zákazníky.

Zpráva z průzkumu rovněž ukázala nedostatečnou vlastní ochranu zabezpečení plateb, přičemž dvě nejvýznamnější rizika jsou „všechna platební hesla stejná“ a „platba při připojení k veřejné wifi“.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *