Potenciál digitální ekonomiky v Číně se prokázal během Jarního festivalu

Možnosti čínské digitální ekonomiky se projevily během Jarního festivalu, který trval od 11. do 17. února. Provoz mobilního internetu v zemi dosáhl nového maxima, uvedla v pondělí společnost Shanghai Securities News.

Data z ministerstva průmyslu a informačních technologií (MIIT) ukázala, že provoz na mobilním internetu zaznamenal během sedmidenní dovolené 3,573 milionu terabajtů, což je o 23,4 procenta více než v případě Jarního festivalu 2020.

Vysoký růst provozních dat je přičítán rychlému růstu čínských netizenů, pokrytí mobilními základnovými stanicemi a úrovni digitálního ekosystému.

Podle zprávy vydané Čínským internetovým síťovým informačním centrem (CNNIC) začátkem února, k prosinci 2020, dosáhl počet uživatelé internetu v Číně 989 milionů, přičemž uživatelé mobilního internetu dosáhli 986 milionů.

Zpráva uvádí, že tato téměř miliarda uživatelů internetu tvoří největší digitální společnost na světě.

Zrychlila se také výstavba informační infrastruktury v Číně.

Čína nyní postavila 718 000 základnových stanic 5G a podpořila výstavbu a sdílení 330 000 základnových stanic 5G s připojenými více než 180 miliony terminálů. Postavila největší 5G síť na světě.

Se zárukou síťové infrastruktury se čínský mobilní ekosystém neustále zlepšuje.

Prevence a kontrola pandemie covid-19 urychlily digitální transformaci společnosti zahrnující jednotlivce, podniky a vlády, uvedl Zeng Yu, ředitel CNNIC.

Jednotlivci mají větší tendenci obracet se na internet, aby získali informace, nakupovali a objednávali si jídlo a zvládli byznys a cestování prostřednictvím online vládních aplikací a zdravotních kodexů a neustále sdíleli digitální dividendy, které internet přináší, dodal Zeng.

Díky politice zdrženlivosti vzkvétaly také jarní online pozdravy, zábava a konzumace.

Podle MIIT se „cloudový festival“, digitální červené obálky a online nakupování staly v letošním roce novými trendy, které vedou k rychlému růstu mobilního internetového provozu a upřednostňuje se cloudová interakce, zábava, nakupování a další způsoby „cloudového života“.

Data z populární čínské platformy krátkých videí Douyin ukázala, že od 4. do 15. února se počet krátkých videí pro pozdravy Jarního festivalu meziročně zvýšil 11krát.

Data z čínské online video platformy Youku ukazují, že návštěvy platformy od 28. ledna do 16. února přesáhly 2,3 miliardy, což je meziroční nárůst o 20 procent.

Údaje z čínské digitální platební platformy Alipay ukázaly, že počet lidí podílejících se na online distribuci červených obálek se zvýšil o 270 procent a na online aktivitě „odeslání požehnání“ se podílelo 260 milionů lidí.

„Věříme, že novou značkou čínské digitální ekonomiky v příštích deseti letech by měla být inteligentní ekonomika a všechny oblasti, průmyslová odvětví a směry by se měly obrátit k inteligentnímu rozvoji,“ řekl Li Yanhong, předseda představenstva a generální ředitel čínského technologického giganta Baidu.

Zrychlená výstavba nové infrastruktury položila pevný základ pro rychlý rozvoj internetového průmyslu a širší uplatnění informačních technologií nové generace, uvedl Liu Jiuru, vedoucí Huasting Research Institute.

Technologie umělé inteligence nové generace se integruje a uplatňuje v různých průmyslových odvětvích hlouběji a rychleji, což urychluje transformaci všech hospodářských a sociálních odvětví od digitálního a síťového rozvoje k inteligentnímu rozvoji, dodal Liu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *