Online koncert k Novému lunárnímu roku

Americko-čínský hudební institut na Bard College Conservatory of Music uspořádal v sobotu večer na své půdě druhý ročník koncertu symfonické hudby k oslavě lunárního Nového roku.

Koncert s názvem „The Sound of Spring“ představil ve Fisher Centru nové vystoupení studentského orchestru konzervatoře a magisterský studijní program The Orchestra Now, ke kterému se přidali speciální hosté z  komorního orchestru Čínské konzervatoře, Čínského národního centra múzických umění a Hongkongského čínského orchestru.

Událost, která byla živě přenášena zdarma, začala internetovou symfonií čínského umělce Tana Duna „Eroica“ na počest mnoha hrdinů po celém světě, kteří pracují v boji proti pandemii covid-19. Rovněž nabídla ochutnávku tradiční a současné čínské symfonické, komorní, sólové a divadelní hudby, představující různé regionální lidové tradice a také míchání čínských a západních hudebních nástrojů a hudebních forem.

„Nový lunární rok slaví lidé z celého světa. Toto je Rok vola, který symbolizuje sílu a odhodlání,“ řekl Cai Jindong, ředitel institutu.

„Letošní program jsme vytvořili, abychom lidem poskytli určitý pocit naděje a očekávání do budoucnosti. Doufáme, že vám prostřednictvím hudby poskytneme inspiraci,“ řekl Cai, který je současně dirigentem koncertu.

Americko-čínský hudební institut založili v roce 2018 Cai a Robert Martin, zakládající ředitel konzervatoře, s posláním propagovat studium, představení a ocenění hudby ze současné Číny a podporovat hudební výměny mezi USA a Čínou .


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *