Na Fidži byla vydána známka Roku vola

Čínské kulturní centrum na Fidži a Post Fidži v pondělí společně vydaly známku Roku vola, aby oslavili čínský lunární Nový rok, který připadne na 12. února tohoto roku.

Čínská kulturní střediska na Fidži a Post Fidži již šest let spolupracují na pamětních známkách pro čínský lunární Nový rok, uvedla na slavnostním zahájení v multikulturním centru Nausori Sun Jie, ředitelka Čínského kulturního centra na Fidži, asi 24 km severovýchodně od hlavního města Suva.

Pro centrum je to vzrušující rok, protože se chce více angažovat na úrovni komunity prostřednictvím kulturních akcí, jako je vydávání známek, řekl a dodal, že takové akce vytvoří most dobré vůle mezi centrem a fidžijskými komunitami, což pomůže podporovat kulturní výměny a přátelství mezi Čínou a Fidži.

Collin Yabaki, ředitel odboru dědictví a umění na Fidži, a Anirudha Bansod, výkonná ředitelka Post Fiji, poblahopřáli k úspěšnému vydání známek Roku vola, přičemž uvedli, že takové uvedení známek je skvělý způsob, jak se dostat do kontaktu s komunitami Fidži, což pomůže posílit přátelství mezi národy obou zemí.

Podle Bian Jianga, umělce čínské Tchien-ťinské akademie výtvarných umění a návrháře známek Roku vola, jsou pozadí volských známek zasazeny do vesnic a pláží, kulturních charakteristik Fidži a čínsko-fidžijského přátelství. Prostřednictvím kombinace síly a tepla zobrazují energické voly s jedinečnou scenerií Fidži a interpretují odhodlání vola k ekonomice a její vlastnostem, jako jsou inteligence a spolehlivost.

Vůl je druhým z 12 symbolů čínského zvěrokruhu.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *