Každoroční festival ledu a sněhu začíná v ledovém městě Harbin

Harbin, přezdívaný jako čínské ledové město, nedávno zahájil každoroční festival ledu a sněhu.

Harbin, hlavní město v nejsevernější čínské provincii Chej-lung-ťiang (Heilongjiang), se nachází ve středu severovýchodní Asie. Slouží jako důležitý uzel prvního euroasijského pozemního mostu a leteckého koridoru a hraje zásadní roli ve spolupráci mezi Čínou a Ruskem.

Li Long, ředitel kanceláře pro správu Central Street v centru Harbinu, uvedl, že letos bylo na Central Street pro Harbin Ice and Snow Festival postaveno 43 soch z ledu a sněhu, které přitahují četné chodce, aby zažili vitalitu a radost z ledu a sněhu.

Během festivalu ledu a sněhu se lidé mohou pobavit nejen na 33. mezinárodní umělecké výstavě sněžného sochařství na ostrově Harbin Sun Island, ale také v Harbin Ice-Snow World, proslulém sezonním tematickém parku, který se otevírá každou zimu.

Těsně před jednoročním odpočítáváním na zimní olympijské hry a paralympijské hry v Pekingu 2022 využil Harbin této příležitosti, aby své zdroje ledu a sněhu proměnil ve vzkvétající průmyslové odvětví.

Statistiky ukázaly, že za první tři dny roku 2021 přijalo 11 turistických atrakcí sledovaných Harbinem více než 530 000 turistů.

Podle zprávy vydané Čínským institutem cestovního ruchu na Čínském fóru pro rozvoj cestovního ruchu sněhu a ledu v roce 2021 se očekává, že od roku 2020 do roku 2021 přiláká čínská turistika

Wang Zhaoli, stranický tajemník města Harbin, poznamenal, že ledové město využije potenciál zdrojů ledu a sněhu, provede rozsáhlé výměny a spolupráci, podpoří vysoce kvalitní rozvoj ekonomiky ledu a sněhu a bude usilovat o vybudování světově proslulé destinace ledu a sněhu v následujících pěti letech.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *