Brzy v pondělí dorazila do laoského hlavního města Vientian dávka vakcín Sinopharm COVID-19 darovaných Čínou.
Nákladní letadlo YTO Express přepravující čínské vakcíny přiletělo na mezinárodní letiště Wattay kolem 1:00 místního času.
Laoský ministr zdravotnictví Bounkong Syhavong a čínský velvyslanec v Laosu Jiang Zaidong dostali vakcíny na letišti.
Na letišti Bounkong vyjádřil vděčnost za podporu čínské vlády a lidu Laosu v protipandemickém úsilí.
Laoské ministerstvo zdravotnictví si čínské vakcíny velmi váží a věří, že její vysoká kvalita a účinnost pomůže chránit laoské frontové zdravotnické pracovníky a veřejné úředníky, uvedl laoský ministr.
„Čínská vakcína byla ověřena z hlediska své bezpečnosti a spolehlivosti. Laoský lid se tak na očkování velmi těší,“ uvedl laoský úředník.
Při této příležitosti během čínské bitvy proti pandemii Jiang uvedl, že Laosané nabídli pomocné ruce a Čína mezitím uvádí Laos na seznam priorit svého plánu pomoci s vakcínami.
Velvyslanec si přál, aby čínské vakcíny pomohly Laosu zvládnout epidemii, chránit životy a obnovit ekonomiku.