Čínský sedan Hongqi bude mít špičkové sportovní modely

Společnosti a místní vlády v Číně, Spojených státech a Itálii se v úterý dohodly na zahájení společného podniku pro vývoj sportovních modelů ikonické čínské značky sedan Hongqi.

Projekt Hongqi řady S, který společně zahájila čínská skupina FAW Group a americká společnost Silk EV LLC, bude mít investici ve výši 10 miliard jüanů (asi 33 miliard Kč), jejímž cílem je vybudovat ze série značku špičkových luxusních sportovních vozů.

Řada S bude zahrnovat modely S9 a S5. Model S9 bude navržen čínsko-evropským výzkumným a vývojovým týmem společnosti FAW Group a bude vyráběn v Čchang-čchunu (Changchun), kde skupina sídlí, a v regionu Emilia-Romagna v Itálii.

S vědomím, že Itálie má ucelený systém dodavatelského řetězce pro špičková sportovní auta, Xu Liuping, předseda představenstva FAW Group, uvedl, že věří, že projekt Hongqi řady S má být novým modelem spolupráce automobilového průmyslu mezi Čínou a Evropou.

Skupina FAW v úterý uvedla, že v letošním roce plánuje prodat 400 000 sedanů Hongqi, což je meziroční nárůst o 100 procent.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *