Čínská zemědělská banka vydá v roce 2021 půjčky v hodnotě 890 miliard korun na podporu jarního zemědělství

Čínská zemědělská banka (ABC), jeden z největších komerčních poskytovatelů půjček v zemi, má poskytnout půjčky přes 270 miliard jüanů (asi 890 miliard Kč) na podporu jarního zemědělství a přípravy v roce 2021, přičemž nově přidané půjčky poskytnuté zemědělským domácnostem přesáhnou 110 miliard jüanů (asi 363 miliard Kč), ohlásil minulou sobotu web cnstock.com provozovaný společností Xinhua.

ABC vždy kladla podporu jarního zemědělství jako jednu z hlavních priorit ve své práci týkající se zemědělství, venkova a farmářů a pokoušela se uspokojit finanční požadavky různých stran. Do konce roku 2020 činily nesplacené půjčky související se zemědělstvím 4,29 miliardy jüanů (asi 14 miliard Kč).

Banka ABC se zaměřila na hlavní zemědělské provincie i okresy silné v zemědělství, chovu zvířat a rybolovu a svým zákazníkům poskytovala pohodlné online a offline služby včetně plateb, převodů a vypořádání.

ABC mezitím vyvinula veškeré úsilí ke zlepšení efektivity služeb pro jarního zemědělství. Pobočkám se doporučuje zřídit speciální okénka pro přijímání příslušných podniků. Budou vytvořeny zelené kanály pro kredity. Některé regiony, které se kvalifikují, jsou podporovány, aby poskytovaly služby typu door-to-door za účelem urychlení podnikového zpracování.

Banka dále zlepšila své online služby. Poskytla pokyny 160 milionům registrovaných zákazníků v krajích a poskytla různé služby včetně úvěrového financování, nákupu komodit a dalších plateb.

Kromě toho se ABC pokusila zlepšit finanční služby a přesnost služeb pro klíčové průmyslové parky, velké podniky a hlavní zemědělské podnikatelské subjekty, které se zabývají jarním zemědělstvím.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *