Čínská společnost dováží železnou rudu z dolu Tonkolili v Sierra Leone

První dodávka železné rudy z projektu Sierra Leone New Tonkolili Iron Ore Project vyplula v pátek do Číny z tamního přístavu Pepel.

Zásilka je první várkou produktů z projektu Sierra Leone New Tonkolili Iron Ore Project, který investuje a provozuje čínská soukromá společnost Kingho Investment Company Limited.

Zhao Ting, generální ředitel společnosti, uvedl, že projekt, který byl zahájen v září 2020, se rozkládá na ploše 408 kilometrů čtverečních s kapacitou zdrojů 13,7 miliardy tun a dodal, že projekt je vybaven kompletním železničním a přístavním logistickým dopravním systémem.

Celý průmyslový řetězec těžby a zpracování surové rudy, přepravy a prodeje byl dokončen v první fázi projektu. Společnost také zahájí výstavbu koncentrátoru primární magnetitové rudy a průmyslového parku pro těžbu, úpravu a tavení železa a oceli ve druhé a třetí fázi projektu, uvedl Zhao.

„Projekt nejenže podnítí rozvoj národního těžebního a ocelářského průmyslu v Sierra Leone, ale také pomůže rozvoji čínského železářského a ocelářského průmyslu a podpoří přátelství mezi oběma zeměmi,“ uvedl Zhao.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *