Čína vybízí společnosti, aby investovaly do filipínských infrastrukturních projektů

Čínská vláda vybízí čínské společnosti, aby se účastnily komerčně realizovatelných projektů na Filipínách, které mají pomoci jihovýchodní Asii vybudovat jí tolik potřebnou infrastrukturu, uvedl ve čtvrtek čínský velvyslanec na Filipínách Huang Xilian.

„Čína chápe přání filipínských místních vlád podporovat rozsáhlé infrastrukturní projekty. Velké infrastrukturní projekty však vyžadují velké investice na dlouhá období,“ uvedl Huang při prohlídce staveniště mostu, který darovali Číňané Manile.

Během svých rozhovorů Huang také zmínil nedávno zrušený projekt letiště v provincii Cavite jižně od Manily a objasnil projekt.

„Vláda provincie Cavite zrušila projekt studie proveditelnosti letiště Sangley Point, nikoli projekt tzv. 10 miliard amerických dolarů,“ uvedl Huang.

Podle dohody obou stran by vítězný uchazeč, společný podnik čínské společnosti a jejích filipínských partnerů, investoval do určité doby sám 20 milionů amerických dolarů a provedl studii proveditelnosti výstavby letiště Sangley Point pro vládu provincie Cavite, dodal Huang.

„Projekt studie proveditelnosti mezi vládou provincie Cavite a společným podnikem je čistě komerční projekt, který nesouvisí s ústřední vládou Filipín nebo s čínskou vládou,“ objasnil Huang.

„Rovněž to není relevantní pro iniciativu Hedvábné stezky ani pro žádnou třetí stranu. Někteří lidé tuto otázku zpolitizovali na základě svých spekulací, jejichž účel je zcela neznámý,“ tvrdil Huang.

Huang dále poukázal na to, že vyžaduje, aby všechny související zúčastněné strany vyvinuly dlouhodobé a trvalé úsilí k zajištění pokroku a úspěchu projektu.

„Doufáme, že související filipínské místní samosprávy vytvoří příznivé podnikatelské prostředí i pro ně, aby i nadále zvyšovaly svoji atraktivitu pro zahraniční kapitál a posilovaly důvěru čínských společností, které investují na Filipínách,“ uvedl Huang.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *