Čína by se mohla stát hlavním zdrojem turistů do Keni po covid-19

Čína má potenciál stát se hlavním zdrojem turistů pro keňský cestovní ruch po covid-19, uvedla ve čtvrtek agentura pro cestovní ruch v zemi.

Fred Okeyo, úřadující ředitel pro rozvoj trhu Keňské turistické rady (KTB), řekl společnosti Xinhua v Nairobi, že asijský národ je v současné době mezi první desítkou zemí, odkud cestují turisté do Keni.

„Číňané cestují hodně a země je jedním z nejrychleji rostoucích outgoingových turistických trhů na světě, a tak by se země mohla v příštích pěti letech stát hlavním zdrojem,“ uvedl Okeyo při zahájení digitální konference v Nairobi .

Řekl, že vzhledem k zavedeným opatřením omezujícím šíření covid-19 jsou lety mezi Keňou a Čínou velmi omezené kvůli nízké poptávce po cestování mezi oběma zeměmi.

„Předpokládáme, že se čínský cestovní ruch vzpamatuje a my se adekvátně připravujeme na to, abychom dokázali ve správný čas znovu vstoupit na tento trh,“ dodal.

Turistická agentura uvedla, že v současné době spolupracuje s odvětvím cestovního ruchu v Číně, aby je připravila přilákat více turistů do Keni.

„Čínským cestujícím nabízíme motivaci přijet do Keni v podobě jedinečných přírodních lokalit a kultury,“ poznamenal.

KTB uvedla, že rostoucí čínsko-keňská spolupráce v mnoha sociálně-ekonomických odvětvích činí z východoafrického národa ideální destinaci pro čínské turisty.

Okeyo poznamenal, že čínské investice do keňského sektoru pohostinství jsou také klíčovým faktorem při získávání více turistů z asijského národa.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *