China Mobile otevírá druhé evropské datové centrum ve Frankfurtu

China Mobile International Limited (CMI), dceřiná společnost přední čínské telekomunikační společnosti China Mobile, otevřela ve Frankfurtu své druhé evropské datové centrum.

Frankfurtská pobočka, která byla postavena jako datové centrum Tier-3, se spojí s datovými centry CMI v Singapuru a Velké Británii, jejím globálním síťovým centrem v Hongkongu a globální infrastrukturou mobilní komunikace a cloudové sítě, uvedla v úterý společnost.

„Covid-19 znamená, že více uživatelů tráví více času online, přičemž se více spoléhá na digitální nástroje pro vzdálenou práci a učení a online nakupování,“ uvedl ve svém prohlášení Li Feng, předseda představenstva a generální ředitel CMI, citující rostoucí potřebu zpracování dat a úložišť a větší poptávku po cloudových řešeních a řešeních pro doručování obsahu.

Volba umístění ve Frankfurtu „pomůže zajistit bezpečné a spolehlivé vysokorychlostní připojení a umožní užší vazby mezi Evropou a Asií,“ řekl Li.

Frankfurt, známý jako mezinárodní finanční centrum v kontinentální Evropě, je také sídlem mnoha důležitých internetových provozů a datových uzlů.

V prosinci 2019 otevřela CMI své první evropské datové centrum ve Velké Británii.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *