Zvýšený počet nákladních vlaků mezi Čínou a dalšími asijskými zeměmi v roce 2020

Nákladní železniční doprava mezi Čínou a asijskými zeměmi zaznamenala v roce 2020 840 spojů, přičemž bylo přepraveno celkem 323 500 tun zboží, což zvýšilo úsilí o stavbu Hedvábné stezky, uvedl v neděli Yunnan Daily.

První nákladní vlak mezi Čínou a Asií zahájil provoz 18. prosince 2017 a přepravoval zboží s chemickými hnojivy z jihozápadní čínské provincie Jü-nan (Yunan) do Vietnamu. Spojení poskytlo suroviny a tržní záruku pro výrobu a provoz podniků v těchto dvou zemích.

Za poslední tři roky od zahájení středoasijské železniční dopravy provozovaly Čína a Vietnam celkem 2752 nákladních vlaků, které přepravily celkem 1,0763 milionu tun zboží.

Trasa nákladního vlaku mezi Jü-nanem a Vietnamem je první čínskou přeshraniční železnicí a nejpohodlnějším  spojením souše s mořem pro země jižní a jihovýchodní Asie.

Je třeba poznamenat, že nákladní železniční doprava dosáhla stabilního provozu díky použití pevného místa nakládky, provozní trasy, času příjezdu a odjezdu a nákladů na dopravu a dosáhla hladkého spojení mezinárodní logistické dopravy mezi Čínou, Vietnamem, Kambodžou, Laosem a dalšími asijskými zeměmi .

Od druhé poloviny roku 2020 se stále zvyšovala poptávka po surovinách na výrobu oceli, jako je rafinovaná i surová železná ruda, z Vietnamu a Laosu. Od začátku letošního roku bylo čínsko-asijským nákladním vlakem dovezeno do domácích ocelářských podniků celkem 13 500 tun nerostných produktů.

Od roku 2020 Čína spojila ruce s vietnamskými provozovateli železnic, aby zvýšila kapacitu jednotlivých vlaků a zároveň snížila frekvenci provozu vlaků, a zajistila tak stabilitu celkového objemu dopravy.

Čínští i vietnamští provozovatelé železnic současně vyvinuli společné úsilí v oblasti prevence a kontroly epidemie, aby zajistili stabilní provoz vlakové dopravy mezi oběma zeměmi.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *