V jihočínském letovisku bude v roce 2020 založeno 158 zahraničních kapitálových podniků

San-ja (Sanya), letovisko v jihočínské provincii Chaj-nan (Hainan), bylo v roce 2020 svědkem založení 158 nových podniků financovaných ze zahraničí, což je meziroční nárůst o 163 procent, uvedl Hainan Daily Friday.

Mezi nimi je 13 společností financovaných ze zahraničí s celkovou registrovanou investicí více než 20 milionů amerických dolarů včetně 500 nejlepších podniků, jako jsou Yum China Holdings, Inc. a Rio Tinto Plc.

Tím, že se San-ja spoléhá na příznivé politiky a zdroje, přitahuje špičkové světové zdroje zaváděním přesného investičního průvodce, uvedl Wu Haifeng, místostarosta San-ja.

V roce 2020 přilákalo San-ja investice z 29 zemí a regionů včetně Singapuru, Spojených států, Velké Británie a Japonska, přičemž bylo svědkem skutečného zvýšení zahraničního kapitálu meziročně o 18 procent.

Oblast zahraničních investic se rozšířila z oblasti nemovitostí do klíčových odvětví výstavby přístavů volného obchodu, jako jsou ústředí, obchodní služby, služby informačních technologií a vědecký výzkum.

Vezmeme-li jako příklad společnost Hengli Group, jednu z 500 největších světových společností, společnost založila základnu ústředí včetně nákupního centra, prodejního centra a vědeckého centra v San-ja, podle Hengli Group s tím, že očekává, že zde postaví super pětihvězdičkový hotel a high-tech průmyslovou základnu.

V současné době vyjednává s městem San-ja více než 20 podniků a institucí financovaných ze zahraničí, které pokrývají širokou škálu oblastí, jako jsou bezcelní nákupní centra, cestovní ruch a zprostředkovatelské služby.

Gu Xiyin, zástupce ředitele Sanya Investment Promotion Bureau, odhaluje, že San-ja bude i nadále vyvíjet úsilí při zavádění systematické správy investičních informací, aby přilákal globálně zahraniční fondy.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *