Pěstování surovin pro tradiční čínskou medicínu v Kuej-čou pomáhá při zmírňování chudoby

Průmysl surovin pro tradiční čínskou medicínu (TCM) jako na významné a výhodné odvětví přispěl ke zmírnění chudoby v provincii Kuej-čou (Guizhou) v jihozápadní Číně.

Od listopadu letošního roku přispěl tento průmysl v Kuej-čou ke zvýšení příjmu 247 000 lidí, přičemž nárůst příjmu na obyvatele dosáhl 5000 jüanů, a poskytl 351 200 pracovních míst stabilních na více než 200 dní.

Zdravý ekologický systém v provincii vytváří příznivé podmínky pro růst léčivých materiálů a činí z provincie vyhlášenou hlavní výrobní základnu kvalitních léčivých materiálů a materiálů dvojího užití pro potraviny a léky.

Podle národního průzkumu o zdrojích čínských léčivých surovin se Kuej-čou může pochlubit 5304 druhy léčivých rostlin.

V posledních letech provincie energicky rozvinula materiálový průmysl TCM propagací propojeného modelu „podniky plus základny plus družstva plus zemědělci“, což pomáhá zemědělcům, zejména těm chudým, získat další výhody z rozvoje tohoto odvětví.

Jako jeden z prvních krajů vybraných jako „velký kraj pěstování surovin TCM v provincii Kuej-čou“ použil kraj Anlong suroviny TCM jako klíčové odvětví na pomoc při zmírnění chudoby, přizpůsobení struktury zemědělského průmyslu a využití jeho horských a přehradních oblastí k pěstování zimolezu, dendrobia officinale a dalších surovin TCM.

Anlong County Xicheng Xiushu Agriculture and Forestry Co., Ltd., soukromá společnost založená v září 2012 v okrese Anlong, vzala model „podniky plus základny plus družstva plus zemědělci“ a přiměla více než 800 venkovských domácností včetně 652 registrovaných chudých domácností k rozvoji pěstování dendrobia officinale.

Do konce roku 2019 společnost vybudovala ve dvou vesnicích napodobeniny divoké výsadby dendrobia officinale o rozloze 6200 mu (asi 4,13 milionu metrů čtverečních) a základna se stala největší původní ekologickou výsadbou dendrobia officinale v Číně.

Společnost zaměstnávala na této výsadbové základně více než 260 lidí.

Pokud zaměstnanci dosáhnou plné účasti v období sklizně, trhání květin a větví jim může přinést více než 10 000 jüanů ročně a při započtení mzdy může jejich roční příjem přesáhnout 50 000 jüanů (asi 165 000 Kč), uvedl administrativní ředitel společnosti Ma Yongyan.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *