Online výstava fotografií zdůrazňuje Australanům kouzlo čínské „země ryb a rýže“

V Číně je populární rčení „Nahoře je nebe, dole Su-čou a Chang-čou.“ V Austrálii byla vystavena online výstava fotografií s názvem „Charm of Jiangsu“, která zdůraznila jedinečnou krásu a kulturu země ryb a rýže.

„Ťiang-su (Jiangsu) je kulturní provincie a je to jeden z ekonomicky nejrozvinutějších regionů v Číně,“ řekl v pátek řediteli Čínského kulturního centra (CCC) v Sydney Xiao Xiayong.

„Existuje zde spousta kulturního a přírodního dědictví, stejně jako současné umění a kultura, které stojí za vystavení.“

Na výstavě je 45 nádherných fotografií představujících ohromující přírodní scenerie, projekty nehmotného kulturního dědictví, tradiční vesnice a lahůdky provincie Ťiang-su ve východní Číně.

Australské publikum se může blíže seznámit s místy světového dědictví včetně klasické zahrady Su-čou (Suzhou Classical Garden), hrobky Ming Siao-ling (Xiaoling) a China Grand Canal.

V roce 2021, který je pro Ťiang-su Rokem kultury a turistiky, bude CCC v Sydney spolupracovat s provincií, aby po celý rok přinášela řadu online a offline kulturních a turistických aktivit.

„Čína je obrovská země s bohatými zdroji a každá provincie má své charakteristické regionální rysy a kulturní dědictví,“ řekl Xiao.

„Takže každý rok spolupracujeme s různými provinciemi a městy, abychom důkladně a koncentrovaně představili regionální kulturní a turistické zdroje.“

Online výstava fotografií bude nadále pokračovat.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *