Nový mezinárodní koridor mezi pevninou a mořem spojuje 250 přístavů v 96 zemích

Nový mezinárodní koridor pro obchod mezi pevninou a mořem, který je obchodní a logistickou trasou vybudovanou společně Singapurem a regiony provincie na západě Číny v rámci Demonstrační čínsko-singapurské iniciativy (Chongqing) o strategické konektivitě, propojil ke konci roku 2020 250 přístavů v 96 zemích a regionech, uvedlo nedávno logistické a operační centrum koridoru.

Nový mezinárodní obchodní koridor, který integruje železniční, námořní a silniční dopravu, spojuje operační středisko koridoru Čchung-čching (Chongqing) v jihozápadní Číně se zálivem Beibu v autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang) po železnici a pokračuje do Singapuru a dále po moři, čímž se zvyšuje propojení mezi západní Čínou, jihovýchodní Asií a zbytkem světa.

V roce 2020 uskutečnily intermodální vlaky Nového mezinárodního obchodního koridoru mezi pevninou a mořem 1297 cest, což je meziroční nárůst o 40,5 procenta. Zboží přepravované těmito vlaky dosud dorazilo do 20 přístavů v osmi členských státech Sdružení národů jihovýchodní Asie (ASEAN) včetně Singapuru, Thajska a Vietnamu, přičemž byla postavena mezinárodní distribuční centra v Singapuru, Vietnamu a Hongkongu.

Díky multimodální trase bylo v loňském roce uskutečněno 2821 jízd přes přeshraniční dálniční služby, což je meziroční nárůst o 126 procent. Byly přidány dvě nové dálniční trasy spojující Čínu s Uzbekistánem a Kazachstánem, přičemž osm dálničních tras je pravidelně provozováno. Za podpory dálničních tras postavily čínské podniky ve spojení se svými zahraničními partnery 30 zámořských skladů na Indicko-čínském poloostrově.

Kromě toho mezinárodní nákladní vlaky spojující Čchung-Čching (Chongqing) a Hanoj ​​ve Vietnamu v roce 2020 uskutečnily 177 cest, což meziročně vzrostlo o 149 procent.

V loňském roce zahrnovaly komodity dovážené a vyvážené prostřednictvím nového mezinárodního obchodního koridoru více než 350 kategorií, jako jsou automobily a náhradní díly, chemické suroviny, farmaceutické výrobky, nápoje, čerstvé a mražené potraviny.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *