Malta je připravena posílit výměnu a spolupráci s Čínou

Malta se těší na posílení výměny a spolupráce na vysoké úrovni s Čínou a posílení koordinace na mezinárodních fórech s cílem dále upevňovat a podporovat přátelství mezi oběma zeměmi a národy, uvedl ve čtvrtek maltský prezident George Vella.

Vella to poznamenal při setkání s nově jmenovaným čínským velvyslancem na Maltě Yu Dunhai v prezidentském paláci ve Vallettě, hlavním městě Malty.

Vella velmi ocenil vztahy mezi Maltou a Čínou a poděkoval Číně za podporu jeho země v boji proti covid-19.

Vztahy mezi Maltou a Čínou stanovily model mírového soužití mezi zeměmi různých velikostí, populací, kulturních tradic a politických systémů, řekl Yu, když předával pověření Vellovi.

Yu poznamenal, že obě vlády v roce 2018 podepsaly memorandum o porozumění o společném budování Hedvábné stezky, které mapuje nový plán bilaterální spolupráce v nové éře. Od vypuknutí covid-19 stály Čína a Malta pohromadě a projevovaly odhodlání překonat tuto výzvu bok po boku.

Yu řekl, že obě strany v lednu 2022 oslaví 50. výročí dvoustranných vztahů. Čína je připravena spolupracovat s Maltou na posílení dialogu, komunikace a spolupráce, nadále se navzájem pevně podporovat v mezinárodních a regionálních otázkách a společně prosazovat multilateralismus, aby se jejich vztahy pozvedly na novou úroveň.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *