Čínští výrobci smartphonů míří na špičkový trh v roce 2021

Čínští výrobci smartphonů usilují o větší podíl na trhu špičkových smartphonů v roce 2021, uvedl v pátek čínský deník cenných papírů provozovaný společností Xinhua.

Například OPPO, známý prodejce smartphonů v Číně, plánuje uvést na trh svou 5G mobilní řadu Find X3, která by, podle Chen Mingyonga, zakladatele a generálního ředitele OPPO, výrobce dostala na vrchol žebříčku globálních špičkových telefonů.

Stejně tak bude společnost OnePlus v oblasti mobilních technologií zintenzivňovat úsilí o dosažení největšího online prodeje špičkových mobilních telefonů v Číně v roce 2021, uvedl Liu Zuohu, generální ředitel společnosti.

Značka smartphonů Xiaomi vstoupila na špičkový trh uvedením produktů řady Mi 10 v roce 2020. 1. ledna 2021 společnost představila smartphony řady Mi 11, nejnovější vlajkovou loď v řadě Mi, Tento špičkový model 5G má vylepšený výkon a velmi výhodý poměr ceny k výkonu. Za pět minut po uvedení na trh bylo prodáno celkem 350 000 kusů smartphonů Mi 11 s hodnotou prodeje přesahující 1,5 miliardy jüanů (asi 5 miliard Kč).

Když hovoříme o investici čínských prodejců na špičkovém trhu smartphonů, China Securities Journal získal zasvěcenou informaci, že růstové příležitosti se nacházejí v segmentu high-end. Kromě toho se mezi spotřebiteli zvýšilo přijetí špičkových smartphonů.

Pokud jsou špičkové smartphony dost dobré na to, aby je trh ocenil, mohou nejen zvýšit povědomí o značce, ale také podpořit prodej mobilních telefonů střední a nízké třídy, dodal insider.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *