Čínští turisté utratili v roce 2020 v Etiopii 37,2 milionu USD

Etiopie zaznamenala v roce 2020 tržby přibližně 37,2 milionu amerických dolarů od 9925 čínských turistů, kteří do Etiopie přicestovali za různými účely včetně konferencí, služebních cest a trávení volného času, uvedlo v úterý etiopské ministerstvo kultury a cestovního ruchu (MoCT).

Čína je po USA největším zdrojem turistů navštěvujících Etiopii.

V nedávném rozhovoru s etiopským velvyslancem v Číně Teshome Togou, uvedla agentura Xinhua, že Etiopie spolupracuje s čínskými cestovními kancelářemi na propagaci turistických stránek v Etiopii pro odhadovaných více než 160 milionů čínských turistů.

S ohledem na to, že státem vlastněná společnost Ethiopian Airlines je jediným africkým leteckým dopravcem létajícím do pěti čínských destinací, je její potenciál přilákat více čínských turistů obrovský, uvedl Toga.

„Spolupracujeme s čínskými cestovními kancelářemi na podpoře turistického potenciálu Etiopie, a když se situace s covid-19 zlepší, rádi bychom podpořili příjezd čínských turistů do Etiopie,“ uvedl dále.

Společnost Ethiopian Airlines provozuje osobní a nákladní dopravu do pěti čínských destinací – Pekingu, Hongkongu, Šanghaje, Čcheng-tu (Chengdu) a Kantonu (Guangzhou). Rovněž plánuje zahájit lety do Šen-čenu (Shenzhen) a Čchung-čchingu (Chongqing).

Toga dále uvedl, že Etiopie se zaměřuje na posílení partnerství s Čínou v odvětví cestovního ruchu jako součást širšího desetiletého strategického plánu.

„Tři oblasti, ve kterých bych v následujících letech měli spolupracovat, jsou přenos technologií, cestovní ruch a rozvoj lidských zdrojů,“ řekl Toga agentuře Xinhua.

Toga také uvedl, že s komplexním strategickým partnerstvím Etiopie a Číny je potenciální růst partnerství exponenciální.

Čínské firmy také pomáhají etiopské snaze vytvářet prominentní turistické atrakce po celé východoafrické zemi.

V loňském září etiopský prezident Sahle-Work Zewde ocenil pokrok etiopsko-čínské stavby rekreační třídy, která se nachází v srdci hlavního města východoafrické země Addis Abeby.

Pod názvem Náměstí přátelství jej v současné době staví společnost China Communications Construction Company (CCCC). Projekt má v první fázi 32 hektarů.

Mezi prvky turistických atrakcí, které jsou součástí Náměstí přátelství, patří reliéfní zeď, portréty lidských migračních cest a pódium ve tvaru květu kaly.

Etiopie a Čína již uzavírají partnerství, aby zahájily druhou fázi výstavby Náměstí přátelství, která by měla zahrnovat Palác vědy a technologie, Svatební zahradu a Dětský park.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *