Čínský Jün-nan generuje 4,6 miliardy USD ve fotovoltaickém sektoru

Očekává se, že čínská pohraniční provincie bohatá na zelenou energii vyprodukuje v roce 2020 ve svém křemíkovém fotovoltaickém (FV) sektoru asi 30 miliard jüanů (asi 15 miliard Kč), uvedly místní úřady.

Jihozápadní provincie Jün-nan (Yunnan) za posledních pět let zlepšila vývoj integrovaného zpracování vodní energie a křemíkového materiálu. Podle provinčního oddělení průmyslu a informačních technologií to má posílit křemíkový FV průmysl.

V Jün-nanu se usadilo několik předních podniků v oboru fotovoltaiky včetně společnosti LONGi Green Energy Technology Co., Ltd., která v provincii investovala přes 20 miliard jüanů, uvedl Wang Yingge, generální ředitel společnosti.

Podniky vytvořily průmyslový výrobní řetězec zahrnující průmyslový křemík, polykrystalický křemík, monokrystalické křemíkové tyče, monokrystalické křemíkové destičky a monokrystalické křemíkové články.

K dnešnímu dni společnosti v Jün-nanu vyrobily monokrystalické křemíkové tyče s kapacitou 73 gigawattů (GW), monokrystalické křemíkové destičky s kapacitou 70 GW a FV moduly s kapacitou 50 megawattů. Ve výstavbě je projekt polykrystalického křemíku s výrobní kapacitou 150 000 tun, uvedlo oddělení.

Vysoce čistý krystalický křemík se používá hlavně k výrobě fotovoltaických článků a polovodičů. Bohaté zdroje vodní enetgie Jün-nanu jsou důležité pro výrobu vysoce čistého krystalického křemíku.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *