Čínský HDP pravděpodobně v roce 2021 poroste o 9,5 procentního bodu

Očekává se, že čínský HDP poroste v roce 2021 o 9,5 procenta, uvedla na čtvrteční tiskové konferenci Zhu Tong, prezidentka Deutsche Bank (Čína).

Dodala, že zahraniční investoři zvýší investice v Číně. Díky rychlému růstu a vysoké úrokové sazbě zůstane čínský kapitálový trh atraktivní pro zahraniční investory. Jako druhý největší trh dluhopisů na světě se v roce 2021 očekává příliv kapitálu na trh dluhopisů v zemi 1,2 miliardy jüanů (asi 4 miliardy korun).

Tento magnetický efekt lze přičíst dvěma faktorům. Zaprvé, Čína bude hrát v globálním ekonomickém a finančním systému stále větší roli. Zadruhé, Čína dále zintenzivní otevírání finančního trhu.

Jako hráč na trhu Deutsche Bank těží ze svého podnikání v Číně. Od doby, kdy byla banka v září 2019 schválena jako upisovatel třídy A, přinesla zásadní průlom ve financování dluhu.

Banka také pomohla čínskému ministerstvu financí (MF) vydat v roce 2020 státní dluhopisy v hodnotě 6 miliard USD a státní dluhopisy v hodnotě 4 miliardy EUR.

Podle Zhu čínský závazek k širšímu otevírání poskytuje zahraničním bankám velké příležitosti v jejich podnikání v Číně a v přeshraničním podnikání.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *