Čínský fintech sektor je plný vitality

Čínský fintech sektor je plný vitality a kreativity, uvedl v pondělí Honson To, předseda představenstva KPMG China and Asia Pacific.

Honson To to poznamenal p té, co globální účetní společnost KPMG oficiálně zveřejnila zprávu a žebříček 50 nejlepších čínských fintech společností.

Seznam, který poprvé přijal koncept „Double 50“, obsahuje společnosti „Leading 50“ fintech po celém světě a společnosti „Emerging 50“, které se pyšní vynikajícím výkonem.

Honson To poznamenat, že KPMG vidí obrovský potenciál na čínském trhu fintech. Během výběru se objevila řada vysoce kvalitních společností, což je daleko za hranice představivosti.

„Rychlý rozvoj čínského fintech sektoru závisí na politické podpoře a požadavcích trhu. Jak budou technologie jako cloud computing, umělá inteligence, blockchain a velká data vyspělejší, fintech naváže užší vazbu na  finanční produkty a služby,“ řekl Jacky Zou, místopředseda KPMG China, a dodal, že inovace fintech vyžadují, aby obchodní oddělení, technologická oddělení a útvary kontroly rizik vzájemně spolupracovaly, správně řešily vztahy mezi finančním rozvojem, stabilitou a bezpečností, zajišťovaly dohled nad bezpečností a pevně udržovaly spodní hranici rizik.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *