Čínský dovoz afrických zemědělských produktů stále roste

Čínský dovoz zemědělských produktů z afrických zemí se během prvních 11 měsíců roku 2020 meziročně zvýšil o 4,4 procenta, což znamená čtyři po sobě jdoucí roky pozitivního růstu, uvádí čtvrteční zpráva Ministerstva obchodu (MOC).

Za prvních 11 měsíců loňského roku dosáhl objem dvoustranného obchodu 167,8 miliardy amerických dolarů, uvedl na tiskové konferenci mluvčí MOC Gao Feng.

Tok přímých investic z Číny do Afriky se meziročně zvýšil o 0,04 procenta na 2,8 miliardy dolarů, zatímco hodnota nových kontraktů na inženýrské projekty podepsané čínskými podniky v Africe dosáhla 55,1 miliardy dolarů, což je meziročně nárůst o 13,3 procenta.

Čína je již 11 let po sobě největším obchodním partnerem Afriky a stala se druhým největším africkým dovozcem zemědělských produktů, uvedl Gao.

Země pomohla Africe postavit více než 6000 kilometrů železnic a dálnic, téměř 20 přístavů, více než 80 velkých energetických zařízení, více než 130 zdravotnických zařízení, 45 stadionů a 170 škol, dodal.

Čínské podniky vytvořily pro Afriku více než 4,5 milionu pracovních míst, uvedl.

Čína upevní základy čínsko-africké spolupráce a zvýší její úroveň, podpoří další rozvoj Afriky a společně vybuduje užší čínsko-africké společenství se společnou budoucností Číny s africkými zeměmi.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *