Čínské kulturní centrum na Fidži slaví 5. narozeniny

Skupina fidžijských a čínských hostů se ve čtvrtek sešla v Čínském kulturním centru na Fidži, aby oslavila páté výročí jeho založení.

Fidžijská ministryně školství, kulturního dědictví a umění Rosy Akbar, která byla svědkem oficiální inaugurace centra v roce 2015, tomuto středisku blahopřála a řekla, že měla štěstí, že byla svědkem zrodu a rychlého růstu centra za posledních pět let.

„Čínské kulturní centrum na Fidži je jako domov přátelství. Pro Fidžany a Číňany vybudovalo most přátelství a vzájemného porozumění. Udělalo mnoho smysluplných aktivit a doufám, že bude i nadále růst a spolupracovat s našimi lidmi v příštích letech,“ řekla.

Bernadette Rounds Ganilau, sekretářka sdružení přátelství Fidži a Číny, která Čínu navštívila a mnohokrát se účastnila aktivit centra, řekla Xinhua, že klíčovým bodem kulturní výměny mezi zeměmi jako Čína a Fidži je respekt, výměna a vzájemné učení. Byla velmi ráda, že centrum pomohlo podpořit přátelství mezi oběma zeměmi.

Čínský velvyslanec na Fidži Qian Bo řekl Xinhua, že Čínské kulturní centrum na Fidži udělalo hodně pro posílení vztahů mezi Čínou a Fidži.

„Kulturní výměna je pro země zásadní pro další rozvoj dvoustranných vazeb, protože vzájemné učení mezi různými civilizacemi skutečně pomáhá podporovat vzájemné porozumění a přátelství mezi různými zeměmi,“ uvedl.

„Jako dvě země s úžasnými kulturami se Čína a Fidži v minulých letech navzájem respektovaly a učily se. Obě mohou využít Iniciativy Hedvábné stezky k prohloubení naší kulturní výměny, která je součástí mezilidské výměny . “

Sun Jie, ředitel Čínského kulturního centra na Fidži, řekl Xinhua, že Čína a Fidži jsou dobrým příkladem kulturní výměny.

„Za posledních pět let provedlo Čínské kulturní centrum na Fidži vše, co je možné, jako jsou výměny návštěv, výstavy a kulturní představení, aby pomohly posílit přátelství a vzájemné porozumění mezi našimi dvěma národy, a to také pomohlo posílit stabilní rozvoj naší dvoustranné vazby. “

„Věřím, že naše dvě země se v budoucnu budou mít co vzájemně učit od našich kultur,“ řekl.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *