Čínské elektrické autobusy si získávají cestu do Latinské Ameriky

Přední čínský výrobce nových energetických vozidel (NEV) BYD nedávno obdržel dvě nové objednávky od Bogoty, hlavního města Kolumbie, na celkem 1002 elektrických autobusů, což ukazuje na popularitu čínských elektrických autobusů v Latinské Americe, uvedl v pondělí People’s Daily.

1002 elektrických autobusů bude postupně uvedeno do provozu na 34 autobusových linkách v 5 oblastech Bogoty a bude poskytovat ekologickou dopravu na této trase, což může účinně zlepšit kvalitu místního ovzduší.

Předtím bylo v Bogotě uvedeno do provozu 120 elektrických autobusů vyrobených společností BYD a dalších 350 by mělo být uvedeno do provozu v prvním čtvrtletí letošního roku. Společnost BYD doposud obdržela od Bogoty téměř 1500 objednávek.

Kromě toho společnost BYD bude spolupracovat s kolumbijskými výrobci autobusů na sestavení částí karoserie těchto elektrických autobusů v Kolumbii, což pomůže podpořit rozvoj místního průmyslu a vytvoří pracovní příležitosti pro komunitu, uvedla Maria Ortiz, vedoucí Správy veřejné dopravy Bogoty.

Nová energetická vozidla BYD již vstoupila do mnoha latinskoamerických zemí včetně Chile, Ekvádoru, Brazílie, Kostariky, Kolumbie, Uruguaye a Argentiny.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *