Čína urychluje modernizaci průmyslu TCM

Několik čínských provincií nedávno uspořádalo konference o tradiční čínské medicíně (TCM) a připravilo plány na urychlení modernizace průmyslu TCM, oznámilyy Economic Information Daily ve středu.

Východočínská provincie An-chuí (Anhui) 4. ledna navrhla vybudovat moderní průmyslovou a výzkumnou oblast TCM, podpořit integrovaný rozvoj TCM s internetem, cestovním ruchem, fitness a jídlem a podporovat řadu místních velkých podniků TCM s řadou variant TCM, z nichž každá má výstupní hodnotu vyšší než 100 milionů jüanů.

Východočínská provincie Če-ťiang (Zhejiang) předložila 31. prosince 2020 návrh na razantní pokrok ve vysoce kvalitním rozvoji TCM,  na přebudování provincie na tahouna TCM s mezinárodním vlivem, s důrazem na vývoj originálních léčivých materiálů a průmyslových klastrů TCM a vybudování integrovaného rozvoje „TCM plus“.

Středočínská provincie Chu-nan (Hunan) navrhla 30. prosince 2020 rozvíjet průmysl TCM prostřednictvím otevírání a spolupráce a podporovat rozvoj výhodných oblastí výroby pravých léčivých materiálů, budování měst TCM, vývoj a industrializaci klasických receptů TCM stejně jako integrace TCM se zdravím a wellness, volným časem, stravováním a dalšími průmyslovými odvětvími.

Průmyslový řetězec TCM zahrnuje zdravotnické výrobky, zdravotnické potřeby, výživné potraviny, lékařské vybavení, zdravotnické vybavení, volný čas a fitness, management zdraví, zdravotní konzultace a mnoho dalších oblastí výroby a služeb úzce souvisejících s lidským zdravím, řekl profesor Zhu Aisong, ředitel společnosti Zhejiang Engineering, která je výzkumným centrem pro prevenci nemocí TCM a inteligentní zdraví.

Zhang proto poznamenal, že udržitelný rozvoj průmyslového řetězce TCM významně přispěl k národní ekonomice a jedná se o „zelené HDP“ velké hodnoty.

Dozvěděli jsme se, že s rozvojem průmyslu TCM v různých regionech také souvisí školení personálu, které přineslo nebývalé možnosti rozvoje a pomohlo zlepšit lékařské služby na úrovni komunity.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *