Čína se stává druhým největším světovým spotřebitelským trhem pro kosmetiku

Podle středeční zprávy Economic Information Daily se Čína rychle stala po Spojených státech druhým největším spotřebitelským trhem pro kosmetiku.

Podle zprávy má Čína nyní více než 5400 licencovaných společností vyrábějících kosmetiku, více než 87 000 registrovaných subjektů věnujících se kosmetice a téměř 1,6 milionu platných registrovaných produktů.

Předpisy o dozoru a správě kosmetiky, které vstoupily v platnost v lednu letošního roku, vytvořily systém dohledu pro celý proces pro čínský kosmetický průmysl a čínská národní správa léčivých přípravků také urychluje formulaci a revizi souvisejících podpůrných dokumentů, aby zajistila, že odpovědnost za kvalitu a bezpečnost výrobků je účinná, uvedl Lin Qingbin, výzkumný pracovník National Medical Products Administration.

Podle předpisů se provozovatelé platforem elektronického obchodování s kosmetikou zaregistrují na platformě pod svými skutečnými jmény. Pro provozovatele platformy elektronického obchodu s kosmetikou a provozovatele kosmetiky na platformě, kteří se neřídí příslušnými zákony a předpisy, udělí oddělení správy zdravotnických produktů v souladu se zákonem správní sankce, jako jsou varování a pokuty.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *