Čína bude podporovat zelený rozvoj společností elektronického obchodování

Čína bude podle oběžníku, který je od pondělí zveřejněn na webu ministerstva obchodu, vyzývat společnosti elektronického obchodování, aby šetřily energii a zvyšovaly efektivitu, koordinovaly řízení zeleného dodavatelského řetězce a rozšiřovaly možnosti ekologického rozvoje.

Konkrétně budou společnosti elektronického obchodování vedeny k aktivnímu používání pokročilých technologií a zařízení šetřících energii a šetrných k životnímu prostředí, zavázaných k zelené výstavbě a modernizaci kanceláří, počítačových místností, skladů, logistických a distribučních center.

Mezitím budou podporovány velké společnosti elektronického obchodování, aby posílily výstavbu zelených datových center. Čína také vybere některá datová centra s vysokou energetickou účinností, pokročilou technologií a dobrou správou, která budou sloužit jako národní zelená datová centra.

Společnosti elektronického obchodování v klíčových regionech by navíc měly postupně přestat používat nerozložitelné plastové tašky, jednorázové plastové tkané tašky a omezit používání nerozložitelných plastových pásek.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *