China Railway Construction Corp. postaví první vysokorychlostní železnici v Thajsku

Společnost China Railway 11 Bureau Group Co., Ltd, dceřiná společnost společnosti China Railway Construction Corp. (CRCC), nedávno získala zakázku na provedení výstavby první fáze vysokorychlostní železnice Čína-Thajsko, uvedla skupina se sídlem ve Wu-chanu (Wuhan).

Skupina bude odpovědná za výstavbu 26,1 kilometru dlouhého úseku projektu první fáze, který bude zahrnovat tři železniční lože, dva mosty a nové nádraží, stejně jako modernizaci na nový rozchod a další podpůrná zařízení.

Podle skupiny železniční tratě s rozchodem 1,435 metru (běžný např. v EU) v budoucnu umožní vysokorychlostním vlakům cestovat rychlostí až 250 kilometrů za hodinu. V současné době používá thajská státní železnice rozchod 1 metr, který vlakům umožňuje cestovat pouze rychlostí 120 km za hodinu.

První 253 kilometrů dlouhý úsek spojující thajské hlavní město Bangkok a severovýchodní provincii Nakhon Ratchasima by měl být uveden do provozu v roce 2025. Po dokončení bude železnice první thajskou vysokorychlostní železnicí jezdící po celé zemi.

Čínsko-thajská vysokorychlostní železnice je jedním z hlavních projektů propojení Čínou s Thajskem v rámci iniciativy Hedvábná stezka (BRI). Přispěje k rozvoji infrastruktury a zlepší konektivitu v Thajsku i v regionu, a tím pomůže Thajsku získat další ekonomické a obchodní výhody.

V budoucnu se vysokorychlostní železnice Čína-Thajsko napojí také na železnici Čína-Laos na severu a propojí Malajsii a Singapur na jih, čímž se stane důležitou tepnou spojující jihozápadní Čínu s jižní Asií.

Železniční síť usnadní obchod a mezilidské výměny a podpoří růst vyplývající z budoucího zavádění dohody o regionálním komplexním hospodářském partnerství (RCEP).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *