Bělorusko otevírá generální konzulát v čínském Čchung-čchingu

Běloruská republika ve čtvrtek oficiálně otevřela generální konzulát v Čchung-čchingu (Chongqing) na jihozápadě Číny.

Na slavnostním zahájení Li Bo, místostarosta města Čchung-čching, uvedl, že obě strany by měly spolupracovat na společné podpoře čínsko-běloruského komplexního strategického partnerství a rozšíření vzájemně výhodné spolupráce v různých oblastech.

Li uvedl, že v posledních letech bylo komplexní strategické partnerství mezi Čínou a Běloruskem, které se vyznačuje vzájemnou důvěrou a vzájemně prospěšnou spoluprací, neustále posilováno a bylo dosaženo plodných výsledků při společném budování Hedvábné stezky.

Yuri Senko, běloruský velvyslanec v Číně, uvedl, že doufá, že oficiální otevření třetího generálního konzulátu v Číně dodá určitý pohyb a obsah obchodní, ekonomické, investiční a humanitární spolupráci mezi Běloruskem a Čchung-čchingem.

„Čína je jedním z klíčových partnerů Běloruska na světě,“ uvedl. „Dnes se aktivně pohybujeme směrem k tomu, abychom vztahy mezi Běloruskem a Čínou přivedli na novou úroveň železného bratrství a partnerství za každého počasí. Jsem si jistý, že splní dnešní realitu a otevře novou stránku v historii našich zemí.“

Do jurisdikce nového generálního konzulátu budou patřit Čchung-čching a provincie S‘-čchuan (Sichuan), Šan-si (Shaanxi), Gansu (Kan-su), Chu-pej (Hubei) a Yunnan (Jün-nan).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *