Země BRICS zahájily inovační centrum partnerství v Sia-menu

Partnerství BRICS na novém inovačním centru průmyslové revoluce bylo zahájeno v čínském městě Sia-men (Xiamen) v úterý, jak bylo navrženo na 12. summitu BRICS v polovině listopadu.

„Inovační centrum poskytne zemím BRICS oporu v oblasti využívání technologických inovací a digitální transformace, které přinesla nová průmyslová revoluce,“ řekl Guo Yezhou, prezident Čínské rady pro spolupráci think-tanků BRICS.

Dalekosáhlé důsledky pandemie covid-19 se staly neočekávaným akcelerátorem digitální transformace, uvedl Li Yong, generální ředitel Organizace spojených národů pro průmyslový rozvoj, prostřednictvím videa na fóru BRICS v Sia-men při příležitosti inaugurace centra.

Anil Kishora, viceprezident a ředitel pro řízení rizik Nové rozvojové banky, na úvod fóra uvedl, že centrum pomůže zemím BRICS shromáždit nápady, jak nejlépe využívat technologie včetně AI, velkých dat a blockchainu.

„Iniciativa založit centrum v Sia-menu je počátkem pozoruhodné cesty, která podpoří týmového ducha mezi ekonomikami BRICS a vyvine společné přístupy tváří v tvář univerzálním výzvám,“ uvedla Kishora.

Země BRICS, konkrétně Brazílie, Rusko, Indie, Čína a Jižní Afrika, jsou domovem více než 40 procent světové populace a přibližně jedné čtvrtiny světové ekonomiky.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *