Volkswagen otevírá ve východní Číně centrum výzkumu a vývoje pro e-mobilitu

Německý výrobce automobilů Volkswagen v úterý otevřel výzkumné a vývojové centrum v Che-fej (Hefei), hlavním městě východočínské provincie An-chuej (Anhui), na podporu rozvoje elektronické mobility v Číně.

Nově vybudované centrum výzkumu a vývoje integruje různá oddělení včetně výzkumu a vývoje, zajišťování kvality a testování do průmyslové zóny a zaměří se na industrializaci produktů.

„Vzhledem k tomu, že Čína je největším světovým trhem NEV, je tato země inovativním motorem pro automobilový průmysl. Proto musíme vybudovat a posílit naše místní odborné znalosti v oblasti výzkumu a vývoje v Číně a z Číny do celého světa,“ řekl Stephan Wollenstein, generální ředitel společnosti Volkswagen Group China.

Jelikož Volkswagen zvýšil svůj podíl ve společnosti JAC Volkswagen na 75 procent, společný podnik JAC Volkswagen byl tento měsíc přejmenován na Volkswagen (Anhui) Automotive Company Limited a kontrolu převzal Volkswagen.

Druhá fáze rozvoje projektu společnosti Volkswagen Anhui, která má být zahájena v roce 2021, podle Wollensteina povede k modernizaci infrastruktury a vybavení výrobní linky.

Továrna bude mít roční výrobní kapacitu přibližně 350 000 vozidel, přičemž první model sjede z linky v roce 2023.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *