V čínské provincii Che-nan se otevírá 13. čínský fotografický festival

13. čínský fotografický festival a město Swan – 4. čínská mezinárodní výstava fotografií přírodní ekologie v San-men-sia (Sanmenxia) byla zahájena v neděli v centrální čínské provincii Che-nan (Henan).

Během festivalu bude zahájena řada výstav, jako je výstava fotografií o zmírnění chudoby a výstava zaměřená na boj proti pandemii covid-19, které na tomto nádherném vizuálním svátku představí 4000 děl více než 1100 fotografů.

V roce 2018 se v San-men-sia poprvé úspěšně konal 12. čínský fotografický festival, uvedl stranický šéf Liu Nanchang a dodal, že od roku 2016 se v San-men-sia se silnou podporou Asociace čínských fotografů uskutečnily tři  ročníky čínské Mezinárodní výstavy fotografií přírodní ekologie v San-men-sia, která vytváří značku mezinárodních výstav fotografií divů přírody v San-men-sia.

Očekává se, že lze společným úsilím Čínské asociace fotografů a vlády v San-men-sia současnou čínskou fotografickou kulturu obohatit prostřednictvím výměn a integrace během festivalu, uvedl Li Ge, předseda Čínské fotografické asociace.

V posledních letech se v San-men-sia energicky rozvíjel fotografický průmysl a urychlila se výstavba čínského centra kulturní fotografie, uvedl Liu.

Během zahajovacího ceremoniálu se také konal ceremoniál udělování Zlaté sochy pro čínskou fotografii. 19 fotografů bylo oceněno třemi kategoriemi ocenění včetně dokumentární fotografie, umělecké fotografie a komerční fotografie.

Čínský fotografický festival, který byl založen v roce 1989, je nejstarším fotografickým festivalem v Číně s trvalou pozorností a širokým rozsahem vlivu, který hraje důležitou roli při vedení tvorby, doporučování talentů a podpoře výměn.

Letošní festival pořádala společně Čínská federace literárních a uměleckých kruhů, Oddělení publicity výboru CPC v Che-nan a Čínská asociace fotografů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *