Týden horkých pramenů a kulturní turistiky začíná v čínské Kuang-si

Týden kulturní turistiky s tématem horkých pramenů byl zahájen 12. prosince v okrese Siang-čou (Xiangzhou) ve městě Laj-pin (Laibin), v jihočínské autonomní oblasti Kuang-si Čuang (Guangxi Zhuang).

Týden kulturní turistiky, jehož součástí jsou soutěže, propagační akce, výstavy a další aktivity, si klade za cíl posílit kulturní export do Siang-čou, podpořit ekonomický rozvoj Siang-čou a rozšířit vliv kulturní a turistické značky Siang-čou.

Gong Zhengzheng, místostarosta Laj-pin, na slavnostním zahájení uvedl, že v uplynulých letech Laj-pin díky bohatým přírodním zdrojům, dokonalému ekologickému prostředí a hlubokému kulturnímu dědictví intenzivně kultivoval a podporoval kulturní a cestovní ruch s etnickými zvyky a místními charakteristikami.

Siang-čou bude dodržovat rozvojovou strategii kulturního cestovního ruchu, posílí kulturní produkci, podpoří regionální ekonomiku a rozšíří vliv značky pro kulturní cestovní ruch v Siang-čou, uvedl Wei Tao, šéf okresu Siang-čou, a dodal, že se okres zavázal začlenit se do programů pro ekologické okružní jízdy, zážitkové zájezdy na venkov, prázdninové zájezdy a výlety na ochranu zdraví.

Siang-čou se těší pověsti „prvního pramene ve střední a jižní Číně“ a má více než 300 různých forem horkých pramenů, chladných pramenů a dalších pramenů, kterým byl Sdružením China Water Engineering udělen titul „Hlavní město pramenů Číny“. V roce 2018 byl Siang-čou vybrán jako jedna z demonstračních zón cestovního ruchu v Kuang-si.

V současné době si Siang-čou v zásadě utvořil model rozvoje cestovního ruchu charakterizovaný ochranou zdraví horkých pramenů. Od ledna do září 2020 přijal Siang-čou přibližně 1,8262 milionu turistů a dosáhl spotřeby cestovního ruchu ve výši přibližně 1,578 miliardy jüanů (asi 5,17 miliardy Kč).


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *