Tchien-ťin přiděluje 199 milionů jüanů na podporu inteligentního výrobního průmyslu

Severočínská samospráva v Tchien-ťin (Tianjin) nedávno rozdělila první část speciálních fondů ve výši 199 milionů jüanů (652 milionů Kč) na podporu nových projektů inteligentní výroby v Tchien-ťinu, o nichž v sobotu informoval Tianjin Daily.

V srpnu 2020 přišla obecní vláda Tchien-ťin s opatřeními na podporu rozvoje inteligentní výroby a vyžádala si větší podporu projektů inteligentní transformace, které stimulují investice a mají zjevné výhody.

Podle opatření bude Tchien-ťin také podporovat aplikace a inovace informačních technologií, 5G, blockchain, integrované obvody a další průmyslová odvětví, budování zeleného výrobního systému s efektivním využitím fiskálních fondů.

Od října letošního roku byla v Tchien-ťin předložena k předběžné kontrole nová várka 1700 projektů inteligentní výroby a 815 projektům byla poskytnuta podpora s celkovými zvláštními fiskálními prostředky ve výši 1,568 miliardy jüanů (asi 5,15 miliardy Kč), z toho 803 milionů jüanů (asi 2,64 miliardy Kč) na úrovni obcí a 765 milionů jüanů (asi 2,51 miliardy Kč) na okresní úroveň.

V dalším kroku bude finanční úřad v Tchien-ťin spolupracovat s příslušnými orgány na pečlivém sledování implementace a výkonnosti projektů, zvyšování účinnosti inteligentních výrobních politik a vazeb sociálního kapitálu a budování silného výrobního města s konsolidovanou průmyslovou základnou.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *