Slibná budoucnost čínského průmyslu služeb péče o seniory

Struktura populace a digitální technologie urychlují rozvoj čínského odvětví služeb péče o seniory, uvedl na nedávném fóru Tang Jinsu, úředník ministerstva pro občanské záležitosti.

Statistiky ukázaly, že starší populace země ve věku 60 a více let dosáhla do konce roku 2019 254 milionů, což představuje 18,1 procenta obyvatelstva.

V současné době se čínský průmysl služeb péče o seniory rychle rozvíjí, ale chybějí mu potřeby orientované na efektivní dodávky, uvedl Tang Jinsu a dodal, že je naléhavě nutné, aby vláda odhalila a zlepšila střednědobý a dlouhodobý plán pro odvětví pečovatelských služeb o seniory.

Jang Č‘-ming, prezident Čínské asociace pro pracovní studie, rozhodl, že rozvoj průmyslu služeb péče o seniory vyžaduje úsilí zaměřené na vedení nabídky prostřednictvím poptávky a vytváření nové poptávky prostřednictvím nabídky. V současné době zaměstnancům v tomto odvětví chybí smysl pro zisk. Mezitím by měl být také posílen výcvik v péči o starší lidi.

Čchien Pchej-sin, předseda lékařské skupiny Zhejiang Hekang, uvedl, že program „Internet plus ošetřovatelské služby“ byl svědkem rychlého vývoje během vypuknutí covid-19, uspokojil lékařské potřeby komunitní péče o seniory a dosáhl dobrých výsledků. Internetová lékařská péče a telemedicína navíc v budoucnu poskytnou lepší řešení pro domácí péči o seniory.

Tchang Ťin-su navrhl, že je třeba vyvinout úsilí k rozšíření pokrytí politik sociální péče o seniory, propojit skutečnou poptávku seniorů se sítěmi komunitních služeb, organizacemi profesionálních služeb a institucemi péče o seniory, optimalizovat podnikatelské prostředí, podporovat integraci lékařské péče do péče o seniory a rozvíjet inteligentní péči o seniory s cílem položit pevný základ pro růst moderního průmyslu služeb péče o seniory.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *