Singapur rozšiřuje síť Global Innovation Alliance do čínského Šen-čenu

Enterprise Singapore, vládní agentura prosazující rozvoj podnikání, v úterý v informačním listu pro média uvedla, že síť Global Innovation Alliance (GIA) byla rozšířena o Šen-čen (Shenzhen), který bude čtvrtým uzlem GIA v Číně.

Uvedl, že přidání Šen-čenu přináší celkovou síť GIA do 15 měst po celém světě a nyní umožní Enterprise Singapore podpořit vpád singapurských inovativních startupů a malých a středních podniků do Číny prostřednictvím Šen-čenu.

Vládní agentura uvedla, že v červnu 2020 podepsala memorandum o shodě s městským úřadem pro služby malým a středním podnikům v Šen-čenu s cílem podpořit spolupráci v oblasti inovací a podnikání mezi Singapurem a Šen-čenem jako součást singapursko-čínské iniciativy Smart City.

V rámci memoranda zřídí Šen-čen v Singapuru přistávací plochu pro provozování inovačních aktivit v Singapuru pro subjekty spadající pod Šen-čen.

Podle mediálního informačního letáku byla GIA zahájena v roce 2017 jako součást doporučení Výboru pro budoucí ekonomiku k posílení spojení Singapuru s hlavními inovačními uzly po celém světě.

The 15 GIA node cities are Shenzhen, Beijing, Suzhou and Shanghai in China; Manila in the Philippines; Jakarta in Indonesia; Ho Chi Minh City in Vietnam; San Francisco in the United States; Berlin and Munich in Germany; Paris in France; London in Britain; Tokyo in Japan; Bangalore in India; and Bangkok in Thailand.

15 měst uzlů GIA je Šen-čen, Peking, Su-čou (Suzhou) a Šanghaj v Číně; Manila na Filipínách; Jakarta v Indonésii; Ho Či Minovo město ve Vietnamu; San Francisco ve Spojených státech; Berlín a Mnichov v Německu; Paříž ve Francii; Londýn ve Velké Británii; Tokio v Japonsku; Bangalore v Indii; a Bangkok v Thajsku.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *