Šan-tung slibuje 15 opatření k dalšímu zlepšení podnikatelského prostředí

Východočínská provincie Šan-tung (Shandong) nedávno slíbila 15 podrobných opatření zaměřených na další zlepšení podnikatelského prostředí a poskytování lepších administrativních služeb pro subjekty na trhu, informovaly místní noviny minulý pátek.

Opatření se zaměřují na zefektivnění procesu vládního zkoumání a schvalování, zlepšení efektivity a úsporu nákladů, na podporu vysoce kvalitního sociálního a ekonomického rozvoje provincie.

Konkrétně Šan-tung dále sníží prahovou vstupní hodnotu pro tržní subjekty, odstraní další negativní seznamy stanovené pro porušení předpisů a vyčistí nepřiměřené standardy a podmínky stanovené pro podniky v oborech strojírenství, školství a zdravotnictví.

Provincie by snížila provozní náklady malých a mikropodniků. Do konce letošního roku zavede Šan-tung systém stavebních vazeb ke snížení zátěže podniků, které získávají finanční prostředky.

Priorita bude dána podpoře šantungských podniků zahraničního obchodu při rozšiřování domácího trhu. Šan-tung zavede výrobní povolení pro výrobky související s potravinami, dráty a kabely,

Aby provincie Šan-tung lépe sloužila subjektům na trhu, zavede mechanismus pravidelné komunikace mezi vládou a podniky, zahájí proces ověřování do jednoho pracovního dne a službu vyřeší nebo potvrdí do 15 pracovních dnů.

Je třeba poznamenat, že v květnu letošního roku vydala provincie Šan-tung 18 opatření k optimalizaci podnikatelského prostředí, přičemž vyvinula úsilí v takových aspektech, jako je zvýšení úrovně usnadnění podnikání, překonání problémů podniků a poskytování pohodlných a účinných vládních služeb.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *