Suroviny a pomocné materiály vstupují bez poplatků na Chaj-nan

Meteorologické radarové vysílače a přijímače v hodnotě více než 3,8 milionu jüanů (asi 12,7 milionu Kč) se v úterý ráno staly první várkou bezcelních surovin a pomocných materiálů, které vstoupily do přístavu volného obchodu v Chaj-nanu (Hainan) v jižní Číně.

Připlutím do přístavu byly vysílače a přijímače pro Hainan Airlines osvobozeny od cel 530 200 jüanů (asi 1,8 milionu Kč), uvedly úřady.

Ministerstvo financí (MF) v listopadu oznámilo, že Čína v přístavu volného obchodu v Chaj-nanu zruší cla na dovážené suroviny a pomocné materiály. Výjimka začala platit v úterý, podle oběžníku vydaného MF, Generální správou cel a Státní správou daní.

Od dovozního cla, daně z přidané hodnoty a spotřební daně jsou osvobozeny suroviny a pomocný materiál, jež mají být zpracovány na ostrově pro výrobu nebo ve službách a průmyslových odvětvích, která potřebují suroviny ze zahraničí a zaměřují se na zámořský trh, uvedl oběžník.

Materiály budou pouze zpracovávány a používány podniky v Chaj-nanu, ale nesmějí být v Chaj-nanu prodávány ani přesunovány mimo ostrov.

Tato politika nejprve zahrnuje 169 druhů surovin a pomocných materiálů včetně zemědělských produktů, energetických a chemických produktů a náhradních dílů pro opravy letadel a lodí, ale tento seznam bude upraven na základě skutečných potřeb Chaj-nanu.

Čínské úřady 1. června zveřejnily hlavní plán přístavu volného obchodu, jehož cílem je vybudovat do poloviny století jižní ostrovní provincii v celosvětově vlivný přístav volného obchodu na vysoké úrovni.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *