Předpokládá se, že prodej 5G mobilních telefonů v roce 2020 dosáhne v Číně více než 75 %

Očekává se, že prodej 5G mobilních telefonů v Číně bude činit 75 procent z celkového prodeje mobilních telefonů v průběhu celého roku, uvedl Securities Daily Monday s citací Wu Hequana, akademika Čínské akademie strojírenství.

Podle Wu může prodej čínského trhu s mobilními telefony v roce 2021 přesáhnout miliardu jüanů (více než 3 miliardy Kč).

Data z Čínské akademie informačních a komunikačních technologií (CAICT) ukázala, že od ledna do listopadu tohoto roku činily dodávky mobilních telefonů na domácím čínském trhu 281 milionů, přičemž u 5G mobilních telefonů bylo registrováno 144 milionů, což představuje 51,4 procenta.

Pouze v listopadu dosáhly dodávky mobilních telefonů 5G na čínském trhu 68,1 procenta z celkových dodávek mobilních telefonů ve stejném období, uvedly údaje CAICT.

Liu Liehong, náměstek ministra průmyslu a informačních technologií, na slavnostním zahájení Světové konference o 5G konané 26. listopadu v Kuang-čou (Guangzhou), hlavním městě jihočínské provincie Kuang-tung (Guangdong), uvedl, že z 253 typů terminálů, které v Číně získaly přístup k internetu, bylo 218 pro mobilní telefony 5G.

5G se stala standardní konfigurací běžných modelů mobilních telefonů a v roce 2021 pronikne do 90 procent nových modelů mobilních telefonů, uvedl Yang Fan, ředitel terminálového a vstupního aplikačního centra analytické společnosti Analysys International.

V dnešní době je Čína na čele světového vývoje 5G. Podle údajů globální společnosti zabývající se průzkumem trhu International Data Corporation (IDC) můžou dodávky 5G mobilních telefonů po celém světě dosáhnout v roce 2020 zhruba 240 milionů, přičemž více než 160 milionů z nich může dodat Čína, což představuje přibližně 67,7 procenta z celkového počtu a Čína bude v příštích pěti letech nadále zaujímat přibližně polovinu podílu na globálním trhu.

Čínský trh s 5G mobilními telefony je důležitým trhem po celém světě a pro tuzemské výrobce mobilních telefonů si drží absolutně dominantní postavení na globálních trzích s mobilními telefony, uvedl Zhou Xibing, výzkumný pracovník ve výzkumném centru Research Center for Soft Power of Chinese Local Enterprises.

Zhou poznamenal, že v budoucnu, zejména po zimních olympijských hrách v roce 2022 v Pekingu, čínští uživatelé mobilních telefonů 5G zahájí důležitou vlnu obměny během níž svět mobilních telefonů projde velkými změnami.

Zjistili jsme, že za účelem získání většího podílu na trhu s 5G mobilními telefony zintenzivňují přední čínští výrobci mobilních telefonů úsilí v oblasti výzkumu a vývoje souvisejících čipů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *