Pákistánský ministr zahraničí Sohail Mahmood popsal čínsko-pákistánský ekonomický koridor (CPEC) jako transformační projekt a uvedl, že existuje úplná národní shoda ohledně nepostradatelnosti CPEC pro rozvojové úsilí země.
Pákistán a Čína jsou pevně odhodlány včas dokončit projekty CPEC a učinit z něj vysoce kvalitní demonstrační projekt iniciativy Hedvábná stezka, uvedl Mahmood na setkání s předsedou úřadu CPEC Asimem Saleemem Bajwou, podle pondělního prohlášení pákistánské ministerstvo zahraničí.
Při kontrole pokroku projektů CPEC Mahmood uvedl, že projekty v oblasti energetiky a infrastruktury CPEC vytvořily tisíce pracovních míst a podpořily průmyslový růst a produktivitu.
„Svědčilo to o tom, že příspěvek CPEC k posílení pákistánské ekonomické situace byl skutečný a podstatný,“ zdůraznil úředník.
Ministr zahraničí zdůraznil, že Pákistán se v další fázi CPEC zaměřuje na industrializaci a sociálně-ekonomický rozvoj, oblasti, které vytvoří pro obyčejné lidi obrovské pracovní příležitosti a možnosti růstu, a dodal, že vláda se zaměřuje zejména na posílení zemědělské spolupráce mezi Pákistánem a Čínou.
Podle prohlášení tito dva úředníci znovu potvrdili, že společným úsilím Číny a Pákistánu se CPEC stane centrem regionálního obchodu a propojení a prohloubí mezilidské výměny na širší úrovni.
Bajwa při této příležitosti zdůraznil, že úřad CPEC se zavázal zajistit včasné dokončení projektů CPEC a Pákistán přemýšlí o mechanismu, který by mohl podpořit příliv čínských investic do Pákistánu.