Pákistán koupí vakcínu od čínské společnosti Sinopharm

Pákistán se rozhodl předem rezervovat vakcínu covid-19 od čínské státní společnosti Sinopharm pro nouzové použití pro zdravotnické pracovníky, uvedlo ve svém prohlášení pákistánské ministerstvo pro národní zdravotnické služby, předpisy a koordinaci.

Na zasedání zvláštního vládního výboru ustaveného jako orgán dohledu nad získáváním vakcíny covid-19 bylo rozhodnuto, že Pákistán bude postupovat podle praxe většiny zemí předem si rezervovat vakcínu covid-19 na základě předběžných výsledků, aby byla zajištěna včasná dostupnost vakcín, uvedlo ve středu ministerstvo.

Bylo rozhodnuto, že pákistánská vláda poskytne bezplatnou vakcínu covid-19 všem zdravotnickým pracovníkům v první linii v prvním čtvrtletí roku 2021, poté co ji získá od čínské společnosti.

Výbor byl informován o jednáních odborné komise vytvořené Drug Regulatory Authority of Pakistan (DRAP), která v současnosti přezkoumává a analyzuje dostupná data z dosud provedených klinických studií.

Rovněž bylo rozhodnuto, že další výrobci vakcín covid-19 budou na základě dalších údajů a dostupnosti nadále zapojeni do budoucích rezervací zbývajících fází očkování.

Výbor zopakoval, že soukromý sektor bude rovněž vyzván, aby přistupoval k DRAP a dodržoval stanovené postupy pro nouzové použití povolení jakékoli dostupné a bezpečné vakcíny covid-19.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *