Program „Semena pro budoucnost“ společnosti Huawei zvyšuje dovednosti v oblasti ICT pro studenty univerzity v Tanzanii

Vysoký úředník tanzanské vlády ocenil program „Semena pro budoucnost“ společnosti Huawei a uvedl, že tento program zvyšuje kvalitu výuky IKT pro studenty vysokých škol ve východoafrickém státě.

Jim Yonazi, náměstek stálého tajemníka ministerstva prací, dopravy a spojů, v pondělí uvedl, že program Huawei „Semena pro budoucnost“ zvýšil kvalitu výuky IKT a následně zvýšil dovednosti zaměstnatelnosti vysokoškolských studentů v Tanzanii.

„Jedná se o chvályhodné úsilí o zlepšení mládeže v Tanzanii,“ uvedl na zahajovacím ceremoniálu páté sezony programu „Semena pro budoucnost“, který proběhl online.

Společnost Yonazi vyzvala příjemce programu, aby se podělili o získané zkušenosti se svými kolegy, aby si mohli rozšířit a prohloubit získané znalosti.

„Blahopřeji všem studentům, kteří se letos zúčastnili programu „Semena pro budoucnost“. Doporučuji jim, aby tuto příležitost vhodně využili k rozvoji a rozšiřování svých znalostí a získání praktických zkušeností v oblasti IKT,“ uvedl.

Frank Zhou, výkonný ředitel společnosti Huawei Tanzania, vyzdvihl plány společnosti Huawei umožnit Tanzanii vyrovnat se s technologickými požadavky, které přicházejí s dynamikou digitálního prostoru.

„Chápeme, že digitální rozvoj vyžaduje rozsáhlý ekonomický program, který by Tanzanii vybavil do budoucna. V této nové éře budou dovednosti v oblasti IKT nezbytné pro společnost, organizace a ještě důležitější pro mladé lidi. Proto jsme štědře investovali do několika iniciativ, zejména do rozvoje místních talentů,“ řekl Zhou.

Řekl, že v letošním roce bude program „Semena pro budoucnost“ v Tanzanii realizován prostřednictvím online platformy, aby mohl pojmout více studentů z různých regionů a usnadnil účast studentům se speciálními potřebami.

Zhou uvedl, že ve srovnání s předchozími lety je Huawei schopen zvýšit počet příležitostí ke školení z 10 na 47 studentů.

„Jsem velmi hrdý, že mohu oznámit, že někteří ze studentů jsou ženy,“ řekl. „A chci povzbudit více mladých studentů, kteří se účastní kurzu, aby se dívali na kariéru v telekomunikačním prostoru a věnovali se jí,“ dodal.

Leonard Akwilapo, stálý tajemník ministerstva školství, vědy a technologie, ocenil program Huawei „Semena pro budoucnost“ a jeho roli při zajišťování dovedností potřebných pro zaměstnanost.

Akwilapo dodal, že programové iniciativy fungují jako most, který vyplňuje mezeru mezi teoretickým učením a praktickými požadavky na trhu práce.

Yuan Lin, ekonomický a obchodní poradce čínského velvyslanectví v Tanzanii, ocenil společnost Huawei za dobrý příklad v rozvoji talentů na ICT v Tanzanii budováním kapacity mladých vysokoškoláků, kteří budou v blízké budoucnosti hybnou silou transformace Tanzanie v oblasti ICT.

Yuan uvedl, že čínské velvyslanectví v Tanzanii povzbudí další čínské společnosti, aby podnikly takové iniciativy, které pomohou vyškolit profesionální techniky, kteří stojí v centru realizace cílů industrializace Tanzanie a stát se zemí se středními příjmy.

Program „Semena pro budoucnost“ byl společnosti Huawei spuštěn v Tanzanii v roce 2016 za podpory kanceláře předsedy vlády a ministerstva školství, vědy a technologie.

Původně tento program zahrnoval při svém zahájení čtyři univerzity a nyní zahrnuje sedm univerzit.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *