Jak TikTok pracuje na propojení kreativních talentů s příslušnými průmyslovými odvětvími

Hlavním cílem TikToku je vybudovat inkluzivní komunitu stoupajících tvůrčích talentů a propojit je s příslušnými průmyslovými odvětvími, uvedla Raghda al-Azab, manažerka komunikace MENA a Pákistánu společnosti TikTok.

„Naše mise je stejná, ať už globálně, nebo na Středním východě, je inspirativní kreativitou a přináší radost,“ řekla al-Azab v nedávném rozhovoru pro Xinhua.

TikTok se od spuštění na Středním východě podle jejího názoru snaží budovat komunitu stoupajících talentů a pomáhat těmto talentům dosáhnout dostatečné pozornosti.

Řekla, že poslední iniciativou, kterou TikTok zahájil na Středním východě, bylo podepsání partnerství s Gemini Africa, investiční společností zaměřenou na propagaci a podporu mladých podnikatelů, prostřednictvím které budou obě strany úzce spolupracovat na rozvoji podnikatelů ve filmovém průmyslu.

„Rovněž jsme velmi rádi podpořili dobré věci a komunity, ve kterých působíme,“ uvedla al-Azab s tím, že TikTok v posledních několika měsících spolupracoval s řadou agentur OSN včetně vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, Dětského fondu OSN a Světové zdravotnické organizace (WHO).

Al-Azab uvedla, že TikTok je velmi pyšný na svou komunitu v Egyptě na všech úrovních, a poukázala na to, že Egypt má obrovskou zásobu talentů.

„To je velmi patrné na kreativním obsahu, který se vynořuje z trhu. Vidíme mnoho vzrůstajících talentů ve filmové, hudební a sportovní oblasti. Vidíme také, jak jsou angažovaní z dobrých důvodů,“ řekla regionální manažerka.

„Jsme velmi hrdí na to, že naše komunita vždy prokazuje solidaritu ostatním komunitám i dalším problémům, kdykoli je třeba,“ uvedla s odvoláním na podporu různých žádostí agentur OSN ze strany TikTok.

Když už mluvíme o boji proti pandemii covid-19, al-Azab uvedla, že TikTok poskytuje své komunitě správný přístup k přesným informacím o pandemických a preventivních metodách.

„Víme, že každý nyní spotřebovává digitální obsah, a víme, že nyní má v podstatě každý velmi krátkou pozornost… takže TikTok začal doručovat zprávy, důležité zprávy, velmi krátkým, kreativním a poutavým způsobem,“ prozradila.

Jednou z věcí, na kterých společnost spolupracovala s WHO, byla výzva k mytí rukou, při které si účastníci 20 sekund umývali ruce, zatímco zpívali ve snaze zvýšit povědomí o prevenci infekcí.

„Pracovali jsme také na kampani s názvem Děkuji vám, hrdinové. Tato kampaň se týkala regionu Blízkého východu a jejím cílem je umožnit naší komunitě projevit solidaritu s lékařským personálem, který bojuje proti šíření pandemie v první linii,“ dodala Azab.

TikTok, celosvětově populární aplikace pro sdílení krátkých videí, založila v lednu 2019 svou základnu na Středním východě v Dubaji.

Podle analytické aplikace Sensor Tower tato aplikace minulý měsíc celosvětově překonala 2,5 miliardy stažení.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *