Hong Kong Trade Development Council předpovídá zvýšení vývozu o 5 procentních bodů

The Hong Kong Trade Development Council (HKTDC) forecast that Hong Kong’s exports in 2021 will grow 5 percent year-on-year as global trade is expected to gradually recover and mainland markets will also provide a major boost.

Hongkongská rada pro rozvoj obchodu (HKTDC) předpovídá, že hongkongský vývoz v roce 2021 poroste meziročně o 5 procent, protože se očekává postupné oživení globálního obchodu a významnou podporu budou mít také trhy na pevnině.

Zatímco místní podniky stále čelí oslabené globální poptávce, narušení dodavatelských řetězců a zvýšenému protekcionismu, očekává se, že se obchodní operace začnou vracet na normálnější úroveň, jakmile bude k dispozici vakcína covid-19, což umožní světové ekonomice stabilizovat se a posílit, řekl ve středu ředitel HKTDC výzkumu Nicholas Kwan.

„Hongkongský vývoz má větší prostor k růstu díky novým příležitostem vyplývajícím z politiky „dvojího oběhu“ a rozvoje oblasti Velkého zálivu Kuang-tung–Hongkong–Macao,“ uvedl.

Kwan také uvedl příznivé faktory včetně implementace dohody o volném obchodu mezi Hongkongem a Sdružením národů jihovýchodní Asie (ASEAN) a podpisu dohody o volném obchodu v rámci Regionálního komplexního hospodářského partnerství (RCEP).

Index vývozu HKTDC se zvýšil ve třech čtvrtletích po sobě – ​​vzrostl z rekordních minima 16 na 36,2 ve čtvrtém čtvrtletí roku 2020.

Asi 60 procent dotazovaných podniků předpokládá, že se prodej v příštím roce zvýší nebo zůstane nezměněn, uvedla rada HKTDC, která rovněž provedla revizi svých odhadů celkového letošního vývozu směrem nahoru, z 10% propadu na mírný 3% pokles.

HKTDC provádí každé čtvrtletí průzkum, v němž provádí rozhovory s 500 místními vývozci ze šesti hlavních průmyslových odvětví včetně strojírenství, elektroniky, šperků, hodinek, hraček a oděvů, aby posoudila jejich obchodní důvěru v krátkodobé vývozní vyhlídky.

Hodnoty exportního indexu HKTDC naznačují optimistický nebo pesimistický výhled, přičemž dělicí čarou je 50.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *