Hongkong pořádá online fórum o příležitostech Hedvábné stezky a hospodářském oživení

Dvoudenní summit Hedvábné stezky, který uspořádala vláda Hongkongu se zvláštní administrativní oblastí (HKSAR), začal v pondělí online a zaměřil se na příležitosti Hedvábné stezky (Belt and Road,  B&R) a globální ekonomické oživení po pandemii covid-19.

Při projevu na fóru zdůraznila generální ředitelka HKSAR Carrie Lam výhodu Hongkongu v přemostění kontinentálních a zámořských trhů a v přispění ke zdravému a udržitelnému financování a partnerství s Hedvábnou stezkou.

Hongkong se také může pochlubit mnoha talentovanými profesionály v oblasti finančních a souvisejících služeb, vládou zákona, otevřeným a efektivním trhem, volným tokem kapitálu, informací a lidí a jednoduchým a nízkým daňovým režimem, uvedla Carrie Lam.

Komisař čínského ministerstva zahraničí v HKSAR Xie Feng uvedl, že covid-19 ovlivnil globální ekonomiku a představoval bezprecedentní výzvy pro ekonomickou globalizaci. Iniciativa Hedvábné stezky a globalizace budou postupovat v součinnosti a budou se navzájem doplňovat. Díky kvalitní spolupráci B&R bude nový typ globalizace otevřenější, inkluzivnější, vyváženější a výhodnější pro všechny, řekl Xie Feng.

Za posledních sedm let zahájila Čína více než 2000 projektů s partnery Hedvábné stezky, uvedl Xie Feng a vyjádřil podporu Hongkongu při rozšiřování výměn a spolupráce a jako superkonektor s B&R. Wang Bingnan, čínský náměstek ministra obchodu, rovněž vyjádřil podporu Hongkongu při vývoji platformy Hedvábné stezky (Belt and Road), při integraci do rozvoje země a využívání příležitostí na trzích na pevnině.

Wang Binghan uvedl, že ministerstvo obchodu bude také aktivně podporovat Hongkong při účasti na mezinárodní a regionální hospodářské spolupráci.

Letošní summit, který společně organizuje vláda HKSAR a hongkongská rada pro rozvoj obchodu, je pátým od roku 2016 a propojuje vládní úředníky a vedoucí pracovníky ze zemí a regionů Hedvábné stezky, aby diskutovali o příležitostech, které Hedvábná stezka přináší.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *