Nabídka a poptávka po uhlí v Číně mohou být v roce 2021 pevně vyvážené

Očekává se, že Čína bude mít v příštím roce těsnou rovnováhu mezi nabídkou a poptávkou po uhlí, protože hospodářské oživení země se bude dále zrychlovat, což nevyhnutelně povede k novému kolu poptávky po spotřebě uhlí, uvedl Zhang Hong, mluvčí Čínské národní uhelné asociace (CNCA).

Zhang to uvedl na úterním na brífingu o konferenci o obchodu s uhlím v roce 2021.

Konference proběhne od 8. do 10. prosince v Tchaj-jüanu (Taiyuan), hlavním městě severočínské provincie Šan-si (Shanxi), bohaté na uhlí.

Na konferenci budou velcí producenti uhlí podepisovat střednědobé a dlouhodobé smlouvy o dodávkách uhlí s uživateli, a Feng Yu, viceprezidenta Čínské asociace pro přepravu a distribuci uhlí, očekává, že množství uhlí přesáhne 1 miliardu tun.

Feng uvedl, že cenový mechanismus pro střednědobé a dlouhodobé smlouvy zůstává nezměněn, jmenovitě „základní cena + fluktuace“, a základní cena je stále 535 jüanů (1791 korun) za tunu.

Zhang věří, že množství uhlí obsažené ve stávajících střednědobých a dlouhodobých kontraktech představuje více než 70 procent národního trhu s uhlím, což do určité míry stabilizovalo trh s uhlím a zabránilo velkým turbulencím.

Podle CNCA činila národní spotřeba uhlí od ledna do října tohoto roku přibližně 3,24 miliardy tun, což je meziroční pokles o 0,8 procenta. Kumulativní produkce surového uhlí produkovaného uhelnými podniky nad stanovenou velikost činila 3,13 miliardy tun, což představuje meziroční nárůst o 0,1 procenta.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *