Čínsko-běloruské inovační centrum pro výzkum a vývoj je oficiálně otevřeno

Čínsko-běloruské vědecko-technologické a inovačně-výzkumné a vývojové centrum bylo oficiálně uvedeno do provozu ve středu v čínsko-běloruském průmyslovém parku, který postavila Čína v Bělorusku.

Jako mezník v rámci iniciativy Hedvábná stezka (BRI) slibuje čínsko-běloruský průmyslový park v budoucnu větší vědeckou a technologickou spolupráci a díky zavedení nového výzkumu a vývoje poskytne nové příležitosti technologicky vyspělým podnikům z různých zemí. Tato spolupráce napomůže kvalitnímu rozvoji průmyslového parku, uvedl čínský velvyslanec v Bělorusku Xie Xiaoyong.

Čínsko-běloruské vědecko-technologické výzkumné a vývojové středisko v oblasti industrializace a inovací je významným projektem čínsko-běloruského průmyslového parku, který má velký význam pro zvýšení konkurenceschopnosti a atraktivity průmyslového parku, uvedl Krutoy, zástupce ředitele kanceláře běloruského prezidenta.

S celkovou stavební plochou 19 000 metrů čtverečních zahájilo centrum výzkumu a vývoje v prosinci 2018 výstavbu z fondů ekonomické a technické pomoci poskytnutých čínskou vládou.

Čínsko-běloruský průmyslový park, který se nachází v blízkosti mezinárodního letiště v Minsku, je největším projektem na podporu investic v Bělorusku. Průmyslový park přilákal 68 podniků ze 14 zemí včetně Číny, Běloruska, Ruska, Spojených států a Německa, s nasmlouvanou investiční hodnotou 1,22 miliardy amerických dolarů.


BRInfo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *